Про День молитви за сиріт

«День молитви за сиріт» – це день, у який віруючі люди з різних християнських Церков по всьому світу молитовно просять Бога про захист, благословення та щасливі родини для всіх дітей-сиріт, а також про Божу ласку для тих, хто приймає та виховує їх у своїх сім’ях. «День молитви» відбувається щорічно, у другу неділю листопада. 

У 2011 році Альянс «Україна без сиріт» виступив ініціатором проведення цього дня в Україні. Тоді вперше, у неділю, 6 листопада, за краще життя для знедолених дітей молилися віряни з 6 000 українських церков різних християнських конфесій та деномінацій.

У 2012 році Всеукраїнська Рада Церков та релігійних організацій видала «Звернення щодо захисту і піклування про дітей-сиріт», в якому віруючу спільноту закликали до всебічної підтримки та участі у цій ініціативі. У більш ніж 18 000 церков відбулися тематичні богослужіння, під час яких звершували заступницькі молитви за сиріт. Віряни влаштовували для них благодійні концерти, відвідували дітей у дитячих спец закладах або брали їх на певний час у свої сім’ї.

10 листопада 2013 року «Всеукраїнський День молитви за сиріт» вперше пройшов в одній із головних святинь світового православ’я та колисці східнослов’янського християнства - Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира богослужіння з молитвами за знедолених дітей і за людей, які приймають сиріт і виховують їх у своїх сім’ях, звершувалися в усіх храмах Української Православної Церкви. Також того року до всеукраїнської молитви за сиріт долучилися помісні церкви усіх інших конфесій та деномінацій, представлених в Україні.

У 2014 році «Всеукраїнський День молитви» проходив за підтримки першої леді країни Марини Порошенко. Однією з головних подій стала спільна молитва під відкритим небом, яка відбулася у неділю, 9 листопада, на Михайлівській площі у Києві.До неї долучився і особисто Петро Порошенко. 

Разом із родиною Президента України за сім’ї, благополуччя і захист для усіх дітей-сиріт України, а також за батьків, які беруть їх на виховання, молилися глави українських церков, уповноважені посли різних держав світу, народні депутати та громадські діячі, прийомні батьки й усиновителі, діти-сироти із різних дитячих закладів, а також просто небайдужі люди. У той же день богослужіння, присвячені «Дню молитви за сиріт», провели близько 20 000 помісних церков по всій Україні. 

По закінченні молитви Марина Порошенко зазначила: «Я низько вклоняюся усім, хто щоденно займається долями дітей, які опинилися без батьківського піклування та любові. Закликаю громадян нашої держави кожен день пам'ятати, що поруч є діти, які потребують нашої уваги та підтримки, і робити все можливе, щоб сирітство в Україні відходило в минуле».

Кожного року у другу неділю листопада Альянс "Україна без сиріт" продовжує пропонувати різноманітні ідеї для проведення «Всеукраїнського Дня молитви за сиріт» у церквах та під час міжконфесійних заходів.

Більше про історію виникнення ідеї Дня молитви за сиріт дивіться в англомовному фільмі "Дарунок Замбії світу" (32 хвилини)

 

Подивитись фільм

Маєте питання стосовно Дня молитви за сиріт?

В нас є відповіді

j